Нові можливості для молоді Херсонщини

Програма UPSHIFT надає  нові можливості молоді Херсонщини. Громадська організація «Потрібні тут» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) вперше відкрила набір на молодіжну програму UPSHIFT у м. Херсон та Херсонській області. Програма допомагає молоді створювати соціально важливі проєкти для розвитку громад.

UPSHIFT — молодіжна програма, яка реалізується Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) у понад 40 країнах з 1996 року. Програма надає можливість молоді пройти тренінг за методологією Human Centered Design (людиноорієнтований дизайн). За допомогою досвідченого/ї ментора/ки, команди учасників крок за кроком досліджують вибрану проблему, вивчають цільову аудиторію та тестують свої ідеї. В результаті команди створюють проєктні ідеї та отримують фінансування на їх втілення.

Команди розв'язують проблеми, що стосуються ментального та фізичного здоров'я молоді, інклюзії, освіти, безпеки, екології, IT-освіти, профорієнтації, медіаграмотності, української культури тощо.

Зараз триває набір на програму UPSHIFT у Південному регіоні — у Херсонській, Одеській та Миколаївській областях. В результаті буде відібрано 20 молодіжних команд — 10 з Херсонщини, 5 з Одещини та 5 з Миколаївщини.

Для Херсонщини це цінна можливість залучити новий вектор розвитку молоді, відчутну допомогу, нові перспективні українські та міжнародні партнерства. Тільки об'єднаними зусиллями можна укріпити те, що вдалося зберегти, подолати наслідки, які залишила та продовжує залишати війна, але найголовніше — підвищити добробут населення.

Деталі участі у програмі UPSHIFT та реєстрація за посиланням: тут. Подати анкету необхідно до 29 квітня. Навчальний буткемп для відібраних команд відбуватиметься з міркувань безпеки в м. Одеса.

Наразі вже проведено по 4 набори на програму в Одеській та Миколаївській областях. Учасниками UPSHIFT з Одещини вже стали 40 команд, а з Миколаївщини — 37 команд. Загалом навчальний буткемп пройшло 326 учасників віком від 14 до 24 років.

Одним з таких проєктів є «TotalБезпека» команди з м. Вознесенськ (Миколаївська область). За допомогою VR-окулярів, інтерактивних ігор та лекцій команда апшифтерів проводить для учнів 9-11 класів свого міста заходи з мінної, пожежної безпеки, домедичної допомоги та безпеки дорожнього руху.

Також соціально важливий проєкт має команда з м. Арциз (Одеська область). «ДивоСвіт» спрямований на підвищення соціалізації дітей з інвалідністю. Апшифтери проводять для них майстер-класи та творчі вечори, зустрічі з психологом й зустрічі з людьми, які мають певну нозологію.