Кейс-менеджмент – це задоволення нагальних потреб родин з дітьми: мобільна бригада від ЮНІСЕФ допомагає родинам Білозерської громади

Хаб допомоги родинам з дітьми від ЮНІСЕФ працює в Білозерсьокму районі як в стаціонарному режимі, так і  на виїздах мобільної бригади, яка в межах кейс-менеджменту виявляє нагальні потреби родин з дітьми в чотирьох селах району, покращуючи умови їхнього життя. 
В родині Світлани двоє дітей: Юлі 13 років, а Єгору 9. Через повномасштабну війну родина виїхала до Тернопільської області. Лише за рік вона змогла повернутися до Херсонщини. Невдовзі родина дізналася про хаб допомоги родинам з дітьми. Діти прийшли на відкриття простору разом з мамою майже рік тому і відтоді відвідують хаб постійно. Саме мобільна бригада привозить дітей до хабу, адже родина живе за декілька кілометрів від нього.

Світлана ділиться позитивними змінами в житті та поведінці молодшого сина Єгора: “Син  часто приносить додому різні поробки, розповідає, як весело вони танцювали в хабі, як йому подобаються психологічні сесії з Наталією, як він вперше навчився в хабі крутити хула-хуп та стрибати на скакалці. Він став дуже комунікабельним”. 
Через війну Єгор двічі навчався в першому класі, в Херсонській та Тернопільській областях, а потім, повернувшись додому, одразу пішов в третій клас – хлопцю було непросто опанувати програму за два класи одночасно, але Єгор впорався за допомогою батьків та розвивальних занять в хабі. Юля, старша дочка, розповідає, що їй подобається відвідувати хаб, адже тут вона знайшла нових друзів, бо всі подруги, які були у неї в рідному селі, виїхали в інші міста. 

Мама Світлана з гордістю ділиться змінами в житті обох дітей: “Вони стали більш товариськими,  раніше вдома після шкільних уроків сиділи в гаджетах, а тепер навіть більше спілкуються з батьками. Ми дуже вдячні всім працівникам хабу, бо вони піклуються про наших дітей, вони емпатичні, людяні, добрі, діти їх дуже люблять. Хаб – це велика допомога і для батьків, я сама отримую консультації психолога щодо проблем, які мене турбують.  Всі фахівці в хабі для нас, як бальзам на рани, це гармонійна професійна команда і нам вони теж дарують гармонію”. 
Наталія, практична психологиня мобільної бригади, розповідає, що працює з усією родиною. Діти Юля та Єгор на групових заняттях навчаються зосереджуватися та слухати, займаються творчими заняттями з елементами арттерапії, відвідують сесії з психологом, розвивальні ігри, рухливі ігри та тематичні обговорення щодо мінної безпеки та інші. Наталія особливо відмічає роботу батьків: “Я вдячна всім батькам, які знаходять час для своїх дітей, хто ходить разом з дітьми в хаб, тут батьки теж підключаються до занять і у них трошки підіймається настрій”.  
Про важливість роботи хабу та мобільної команди ділиться і кейс-менеджерка Римма: “Ми можемо хоч трішки задовольнити потреби дітей та їхніх сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах і потребують допомоги. Неможливо переоцінити цю частину нашого проєкту, яка називається кейс-менеджмент”. 
Громадська організація “Успішна жінка” у співпраці з ЮНІСЕФ за підтримки уряду Норвегії та Бюро гуманітарної допомоги USAID (BHA) реалізує проєкт “Надання психосоціальної підтримки та кейс-менеджмент родин з дітьми у Херсонській області, які постраждали внаслідок війни” у форматі хабів, впроваджуючи інтегровану модель психосоціальних послуг.  

Галина Бахматова