З адвокатів - у волонтери, тому що війна...

 

Як адвокати з півдня України стали волонтерами

Доставили 80 вантажів

Після російського вторгнення адвокати з Одеської, Миколаївської та Херсонської областей змінили костюми на флісові кофти, і вже понад 3 місяці займаються волонтерством у своїх регіонах. Адвокати навіть підписали меморандум із ДСНС і готові допомагати розбирати завали після атак, але поки що це не знадобилося. 

26-го лютого «Південноукраїнська міжнародна колегія адвокатів» зібралася й підписала меморандум про створення волонтерської групи.

«На жаль, поки що втрачений зв’язок із нашими колегами з Миколаєва й Херсона», — говорить одеський адвокат Рубен Степанян, який до війни взявся захищати несправедливо засудженого, на його думку, довічника Романі Кохідзе, але зараз його Фейсбук оновлюється здебільшого трансляціями з волонтерськими звітами та думками про війну.

За час повномасштабної війни адвокат Степанян та його партнери й колеги розвезли приблизно 80 вантажів для тероборони, Нацгвардії, інших родів військ, медичних закладів та тих, хто потребує допомоги. «Дуже часто я сам сідав за кермо автобуса, і віз вантаж на найбільш передову точку», — додає адвокат.

Майже 40 адвокатів припинили свою юридичну практику, але відновили її згодом — зокрема, щоб надавати безкоштовну правову допомогу військовослужбовцям, поліцейським та їхнім родинам.

Також адвокати готові надавати першу допомогу людям за місцем свого проживання, — говорить Степанян. «Між нашою групою і ДСНС підписано меморандум. У випадку, якщо службі потрібна буде наша участь у розбиранні завалів, наша організація у повному складі має намір і буде брати в цьому участь».

Об’єднання також надавало підтримку Одеському СІЗО.

Рубен Степанян розповідає, що до нього доходили повідомлення про те, що нібито гуманітарні вантажі, які вони доставляють, з’являються для продажу, але після перевірок це не підтвердилося.

Романі Кохідзе, якого захищає Степанян, був звинувачений у вбивстві з корисних мотивів і засуджений до довічного апеляційним судом — суд посилив 13-річний строк, призначений першою інстанцією. Адвокат Степанян вступив у процес на стадії касації.

«Дослідивши матеріали справи, поспілкувавшись із засудженим і адвокатами, я дійшов висновку, що Кохідзе засуджений до довічного позбавлення волі несправедливо, і на мою думу, в касаційному суді вирок має бути скасований», — говорить працівник Харківської правозахисної групи Андрій Діденко, який спеціалізується на проблемах «довічників».

Раніше ми писали, що мережа ресторанів Dinner’s почала безоплатно годувати в’язнів та працівників Лук’янівського СІЗО, забезпечуючи 250 обідів щодня під час намагання росіянами штурмувати Київ.

Денис Волоха

Матеріал взято з сайту Права людини в Україні (ХПГ)