У Херсоні заклали сквер пам'яті жертв депортації кримських татар

 
У Херсоні до 71-ї річниці депортації кримськотатарського народу заклали сквер пам'яті її жертв. Зібралися представники кримськотатарського народу, активісти, депутати, представники влади. Кілька людей спеціально приїхали з Криму в Херсон, щоб взяти участь у закладенні цього скверу
Як повідомляє "Укрінформ", сквер буде розташовуватися поблизу найбільшого в місті кіноконцертного залу "Ювілейний".
"Посадили 71 дерево. Це катальпа. Вибрали цю породу тому, що саджанці катальпи добре приживаються. Саджанці - місцеві, з Херсона, ми купили їх у Каховці. Садили дерева всього понад 100 осіб - з Херсона, з навколишніх населених пунктів, а також з Криму. Кілька людей спеціально приїхали з Криму в Херсон, щоб взяти участь у закладення цього скверу", - розповів Ібрагім Сулейманов, голова правління херсонської благодійної організації" Кримськотатарський культурно-спортивний центр "Куреш", яка є організатором цієї акції.
За словами голови правління центру "Куреш", за саджанцями в новому сквері Херсона доглядатимуть ті, хто їх саджав. "Було вирішено так: кожна сім'я садить одне дерево і доглядає за ним, несе за нього відповідальність", - зазначив Сулейманов.
Після того як посадили дерева, учасники акції пустили в небо 71 повітряну кульку - сині і жовті.
 
На фото - один з учасників суботнику голова Херсонської обласної організації КВУ Дементій Бєлий написав на своїй сторінці у Фейсбуці "Я тут копал, копал, копал... Но ямку выкопал. Ох. На клавиатуре легче пальцами щелкать... :-)"
 
А на завершення акції всіх бажаючих організатори пригостили кримськотатарським пловом та солодощами.
Нагадаємо, 71 рік тому радянська влада силою депортувала з території Криму його корінне населення - кримських татар. 18 травня 1944 року з Криму до Середньої Азії відправили перший ешелон. Всього за три дні з Криму було виселено близько 200 тис. кримських татар.

Комментарии